Małgorzata Tyszkowska

„Always walk through life as if you have something new to learn and you will. ”  Vernon Howard

Jestem psychologiem i pedagogiem.

Pracuję jako wykładowca i szkoleniowiec. Współpracuję z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu, Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu i Collegium Humanum w Poznaniu .

Jestem autorką książki dla dzieci wspierającej rozwój inteligencji personalnych: „Ja – najbardziej niezwykła opowieść na świecie” (2020) oraz książki metodycznej dla rodziców i nauczycieli o wspieraniu dziecka na drodze do efektywnego uczenia się: „Samoregulacja uczenia się w edukacji przedmiotowej. Obudowaniu przestrzeni i wsparciu ucznia” (2022).

Prowadzę zajęcia,  wykłady i ćwiczenia, z obszaru psychologii różnic indywidualnych, w tym osobowości, a także z psychologii narracyjnej. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR).

Wspieram w trudnościach rozwojowych adolescentów i ich rodziców. Pomagam w przejściu przez kryzysy rozwojowe i kryzysy życiowe, na które zazwyczaj nie jesteśmy przygotowani. W gabinecie wykorzystuję wiedzę i umiejętności zdobyte w pracy badawczej i praktycznej – z pacjentem / klientem.

Wieloletnia praca z dziećmi w wieku przedszkolnym pozwoliła mi zdobyć cenne doświadczenie. Współpracuję jako psycholog z przedszkolami, wspierając najmłodszych, ich rodziców i nauczycieli.

Naukowo –  badam różnice indywidualne, w tym orientację pozytywną oraz poczucie jakości życia.

Wiedza z obszaru psychologii oraz umiejętność jej przekazywania to ogromny plus. Bardzo dobrze wspominam wykłady z psychologii narracyjnej.

studentka psychologii
Psychologia narracyjna w terapii

Połączenie wiedzy teoretycznej, naukowej i tej praktycznej. Chciałabym, aby wszystkie zajęcia na studiach były tak ciekawe.

uczestniczka studiów podyplomowych
Język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Cierpliwość, empatia i wiedza Pani doktor pozwoliły nam przejść przez trudne chwile czasu dojrzewania naszego syna. Cieszę się, że trafiliśmy do Pani 🙂

Karolina
mama nastolatka

Zajęcia z metodyki nauczania języka angielskiego dzieci były prawdziwą przygodą w świat uczenia się dziecka i psychologii rozwojowej. Prowadząca zawsze przygotowana do zajęć, kreatywna z bogatą bazą pomysłów i środków dydaktycznych. Wysoka kultura osobista prowadzącej, uśmiech i pozytywność sprawiały, że na zajęcia (w soboty i niedziele!) przyjeżdżałam z prawdziwą przyjemnością.

uczestniczka studiów podyplomowych
Język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Bardzo dobra energia na zajęciach. Aż chce się działać!

uczestniczka szkolenia dla nauczycieli: „Inteligencje wielorakie w edukacji przedszkolnej"
nauczyciel wychowania przedszkolnego

Fantastycznie poprowadzone zajęcia!

Oliwia
studentka I roku pedagogiki wczesnoszkolnej

Sprawdź moją ofertę kursów i szkoleń!